Kartal, İstanbul, Türkiye 0216 575 47 78 satis@esnsistem.com

Teknik Servis Programı Nedir?

Blog Servis Programı

Teknik Servis Programı Nedir?

Teknik servis programı, satış sonrası servis hizmeti veren firmalara yönelik hazırlanmış olan bilgisayar yazılımlarıdır. Servis hizmeti veren firmaların vermiş olduğu hizmet kalitesini, verimliliğini, karlılığını analiz edeceği programlardır. İyi bir teknik servis programı müşteri memnuniyetini artırır, servis yönetimini geliştirir, firmanıza katkı sağlar.

Teknik servis programında öncelik gelen arıza ve bakım taleplerinin kayıt altına alınmasıdır. Servis talep eden müşteri, talebi, iletişim bilgileri kayıt altına alındıktan sonra uygun teknisyene yönlendirme yapılır. Program varsa kayıt vardır. Kayıt varsa sorgulama ve raporlama vardır. Eğer program yoksa herhangi bir raporlama ve sorgulama mümkün değildir.

  • Müşteri Yönetimi
  • Teknik Servis Planlaması
  • Müşteri Cihaz Yönetimi
  • Raporlama ve Analiz

Teknik servis programı sizi manuel işlemlerden kurtarır. Verilerinizi dijitale taşır. Dijitale taşınan veriler farklı kişiler tarafından sorgulanabilir, müşteriye açılabilir veya teknisyene yönlendirilebilir. Son zamanlarda oldukça sık gelen taleplerden biri, müşterilerin kendileriyle ilgili servislerde bilgilendirme istemesi. Örneğin müşterinizden aldığınız bir çağrı neticesinde açılacak olan servis fişinin müşterinize email yada sms olarak gönderilmesi sağlanmaktadır. Müşteri memnuniyeti açısından oldukça önemli olan bu işlem ancak teknik servis programı ile mümkün hale gelmektedir.

Diğer bir örneğimizde müşterinize vereceğiniz portal sayesinde tarafınıza servis talebi açılması ve talebin takip edilmesi sağlanabilmektedir. Teknik servis programı servis veren firmalar için hayati öneme sahiptir. Düzgün kullanılan servis programı sizi gereksiz zaman kaybından, iş gücünden, maliyetten, yedek parça israfından kurtarır. Müşteri gözünde kalitenizi artırır.

Bu nedenle teknik servis programı konusunda yazılım kullanımına geçmenizi tavsiye ederiz. Esn Servis Online Web Tabanlı Servis Programı olarak teknik servis yönetiminize büyükk katkı sağlayacağımızı düşünüyoruz. Ücretsiz demo talebinde bulunabilir, yazılımlarımızı ücretsiz deneyebilirsiniz.

Adres

Çitlembik Sokak Polat Plaza No:6 D:15 Kartal İstanbul

satis@esnsistem.com

0216 575 47 78

0216 575 47 80

0553 231 16 88

© Servis Programı. Tüm Hakları Saklıdır. Designed by Esn Sistem